DRUMS FUSION 2018: Terry Bozzio Performance

Terry Bozzio

Znany ze współpracy z Frankiem Zappą, Jeffem Beckiem, zespołem UK i z docenionych przez krytyków solowych przedsięwzięć, uczcił wydanie płyty "Terry Bozzio Composer Series", ruszając w europejską trasę. "TERRY BOZZIO - An Evening of Solo Drum Music" to intensywne, energetyczne i klimatyczne muzyczne doznanie z największym nastrojonym zestawem perkusyjnym świata w roli głównej. Usiądźcie wygodnie w fotelach, poddajcie się atmosferze wieczoru i zachwyćcie się monstrualną rzeźbą, jaką stanowi ten instrument!

Terry Bozzio sam akompaniuje sobie na bębnach basowych, równocześnie wyczarowując melodyjne solo na nastrojonych tomach. Popisuje się niebywałą koordynacją, pozwalającą na kompletną ekspresję muzyczną wyłącznie przy użyciu perkusji. W żadnym wypadku jednak nie jest to typowy popis warsztatowy czy bombastyczne dwugodzinne solo perkusyjne, ale wykonana na instrumencie MUZYKA.

Terry Bozzio to muzyczny "gawędziarz", który rzuca na publiczność czar, by przenieść ją w eklektyczny świat pełen muzycznych kontrastów, uniesień i pasji. Czerpiąc z jazzu, muzyki klasycznej czy etnicznych brzmień perkusyjnych z różnych stron świata, znajdzie w swoich utworach miejsce zarówno na klasyczne struktury, klimatyczne efekty perkusyjne, ambientowe elektroniczne loopy, jak i na mocne, podrywające publikę z foteli uderzenie.

Koncert Terry‘ego to długi wieczór solowego bębnienia, podczas którego usłyszymy zarówno utwory z wielu lat działalności tej perkusyjnej legendy, jak i improwizacje.

Najnowszy album artysty, "Terry Bozzio Composer Series", został wydany w Japonii jesienią 2015 roku, a europejskiej premiery doczekał się na początku 2017 roku, nakładem Ward Records. Zawiera 59 kompozycji i 59 odpowiadających im obrazów na czterech płytach, a także nagranie koncertowe, wywiad i zapis strojenia zestawu wraz z książką, a wszystko to w opakowaniu wielkości płyty winylowej.

Trasa Terry‘ego po Północnej Ameryce i jego trzy ostatnie perkusyjne trasy po Europie były ogromnym sukcesem. Koncertował w Szwecji, Francji, Włoszech, Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, na Węgrzech i w Europie Wschodniej. W 2012 roku jego muzyczne widowisko stanowiło jedną z głównych atrakcji najstarszego jazzowego festiwalu na świecie, Jazz Festival Frankfurt.

Technicznym Terry’ego Bozzio jest Michel Weekhout.