7. MFFA Animocje: Animocje z wymyWammy - spektakl impro

Teatr Improwizowany wymyWammy

To pierwszy tego typu teatr w Bydgoszczy. Nieposkromiona natura, dzika wyobraźnia i elektryzująca energia to atuty i znaki rozpoznawcze grających w nim improwizatorek. Tworzą spontanicznie, bez scenariusza, reagując na nieprzewidywalne, niczym nieskrępowane sugestie widzów. Mieszają je z pokładami podświadomości, przemierzają szlaki dzikiej jaźni, wnikają głęboko w wyobraźnię, łączą się w szaleńczo-twórczym uniesieniu po to, by stworzyć unikatowy spektakl na Waszych oczach.

Podczas pokazu w ramach Festiwalu Filmów Animowanych Animocje Teatr inspirować się będzie fragmentami filmów animowanych, których wybór trzymany jest w tajemnicy. Wszystko po to, by element zaskoczenia był jeszcze potężniejszy. Wszystkie odgrywane sceny będą efektem improwizacji. To, co wydarzy się na scenie, nie zdarzyło się nigdy wcześniej i nigdy się już nie powtórzy...

Grupa wymyWammy działa w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2012 roku. Występuje w kobiecym składzie: Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Małgorzata Musialik, Katarzyna Karwowska, Jagoda Ptaszyńska i Agnieszka Szałkowska.

Od kwietnia 2013 roku wymyWammy jest częścią Improwizatorni funkcjonującej w ramach MCK-owej przestrzeni artystycznej, bazującej na potencjale sztuki impro. W jej ramach, oprócz pokazów, organizowane są rozmaite warsztaty, szkolenia, spotkania i dyskusje.

Teatr wymyWammy ma za sobą ponad 100 pokazów, zarówno w Bydgoszczy, jak i poza nią. Gościł na festiwalach teatralnych w całym kraju, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zaproszony był również do Irlandii na Festiwal Kultury Polskiej, a także na Międzynarodowy Festiwal Improwizacji w Atenach.