Dodane

lut

Kreatywny Port Dziecięcy: Szlakiem bydgoskiej Brdy [12-16.02.2018]

Podczas ferii zimowych 2018 wszystkie dzieciaki zapraszamy na pokład Barki Lemara oraz do Muzeum Kanału Bydgoskiego na warsztaty z cyklu Kreatywny Port Dziecięcy, w ramach których przemierzać będziemy szlak bydgoskiej Brdy.

PLAN ZAJĘĆ W DNIACH 12-16 LUTEGO 2018:

• Godz. 12.00 – 13.00: Muzeum Kanału Bydgoskiego;

• godz. 13.30 – 14.30: Barka Lemara

SZCZEGÓŁY:

W Muzeum Kanału Bydgoskiego dzieci będą mogły zapoznać się z historią Kanału Bydgoskiego, zobaczyć na makiecie jak wyglądał kanał w 1800 roku. Poznają sposób działania śluzy trapezowej oraz zobaczą makietę śluzy Okole znajdującej się na nowym Kanale Bydgoskim (makieta wydrukowana została w technologii 3D). Oczy młodych miłośników Bydgoszczy przykują również modele statków pływających niegdyś po Bydgoskim Obszarze Wodnym. Na wszystkich uczestników czeka spacer po Kanale Bydgoskim aż do barki Lemara, a tam tradycyjnie zapraszamy pod pokład barki do wspólnej zabawy w budowanie holowników, statków i portów z klocków Lego. Dzieci odkryją też co przewoziły holowniki takie jak barka „Lemara”. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji: pod okiem kapitana barki wiązać będziemy supły z węzłów, ułożymy słowa ukryte w kodzie flagowym, rozwiążemy kilka zagadek i zakręcimy szyperskim kołem.

ZAPISY:

Mailowo: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

UWAGA!

Możliwość osobnego zapisu na poszczególne godziny, możliwe są również zapisy grup zorganizowanych.