Pokaz filmów studenckich - "Z Bydgoszczy do Katowic"

Razem zaczęliśmy naszą przygodę z kinem w Bydgoszczy, będąc członkami Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Teraz jesteśmy w Szkole Filmowej w Katowicach i rozwijamy naszą pasję, pracując nad nowymi produkcjami. Dotychczas realizowaliśmy różne formy etiud studenckich, które z wielką radością Wam zaprezentujemy w piątek 28 czerwca w Kino Orzeł o godzinie 20:00. Zapraszamy wszystkich miłośników kina na pokaz specjalny i spotkanie z twórcami po projekcji.

Pozdrawiamy,

Rafał Waraczewski, Marcin Kundera, Stanisław Cuske

------------

O FILMACH:

„Ciemność”, reż. K. Kornacka, zdj. M. Kundera

„Ślad”, reż. Z. Sawicka, zdj. S. Cuske

„Szał”, reż. R. Warczewski, zdj. M. Plater

Trzy krótkie filmy zrealizowane w ramach ćwiczenia „120 sekund”. Na pierwszym roku reżyserzy wraz z operatorami mają zadanie, żeby zrealizować dwuminutową scenę, w której wybrana przez studentów czynność pięciosekundowa zostanie rozciągnięta w czasie. Ostatnią wytyczną jest czerń i biel.

„U cioci Leonii”, reż. M. Ciechomski, zdj. M. Kundera

W eleganckim salonie u cioci Leonii zbiera się rodzina, żeby uczcić urodziny gospodyni. Przy winie rozmowa szybko schodzi na niewygodne tematy.

„Strzał w dziesiątkę”, reż i zdj. M. Kundera

Operatorska ekspresja zabawy dzieci w wojnę i delikatna dramaturgia składają się w melancholijno-radosny powrót do dzieciństwa.

„Tama”, reż N. Koniarz, zdj. S. Cuske

Syn zabiera w podróż ojca, z którym przed laty zerwał kontakt. Jadą do górskiej samotni, miejsca, w którym kiedyś zbudowali leśniczówkę. W otoczeniu surowej przyrody wspólnie stawiają czoła własnym słabościom.

„Mały”, reż i zdj. S. Cuske

Wizja postapokaliptycznego świata. Starszy mężczyzna spotyka na swojej drodze kogoś nieoczekiwanego.

„O czym szumią bloki”, reż. R. Warczewski, zdj. R. Warczewski, S. Cuske

Historia życia dwóch przyjaciół z bloków: Przybysza i Mrówy. Obaj spędzają czas, rapując, marząc o przyszłości i konfrontując doświadczenia ze swojego dzieciństwa. Po pięciu latach mierzą się z wchodzeniem w dorosłość.

Cena kontry”, reż. R. Warczewski, zdj. A. Powałka

Antyutopijny świat zewsząd kontrolowany przez firmę KREATOR. Wiktor wraz z Rebeliantami konfrontują się z rzeczywistością, starając się zdestabilizować system.