Po co nam ten Queer? Panel o popkulturze + "Hard Paint"

Filmy, seriale, gry komputerowe – wszystko to „tylko rozrywka”. Ale to właśnie ona w ogromnym stopniu wpływa na nasze postawy życiowe. To na ekranach znajdujemy postacie, z którymi się utożsamiamy.

Jeszcze nie tak dawno popkultura nie miała wiele do zaoferowania osobom ze społeczności LGBT+, zwłaszcza w swoim głównym nurcie. Dziś coraz częściej możemy zobaczyć w popularnych produkcjach wszystko to, co nie mieści się w heteronormie.

Co spowodowało te zmiany? Czy obraz osób queerowych, jaki coraz częściej widzimy na ekranach, nam odpowiada? Jak chcemy, żeby wyglądały takie produkcje, a jakich mamy już serdecznie dość? I co wciąż pozostaje tabu?

O tym wszystkim porozmawiamy z dr Aldoną Kobus, dr Sylwią Kołos, reżyserką Olgą Chajdas oraz z Jakubem Mrozem z OutFilmu.

Po dyskusji zapraszamy na film „Hard Paint”, który został nagrodzony w kategorii Najlepszy film pełnometrażowy poświęcony gejom i lesbijkom na ubiegłorocznym festiwalu Berlinale.