Jerzy Łuczak: Terytoria - wernisaż

Jerzy Łuczak – urodzony w 1949 r. w Poznaniu. Ukończył Poznańską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych – Wydział Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku prof. Macieja Haufy i na Wydziale Wychowania Plastycznego ASP w Poznaniu. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie pracuje w Schronie Kultury „Europa” na stanowisku kierownika, gdzie znajduje się jego stała ekspozycja obrazów. Jest również długoletnim działaczem i członkiem Zarządu KS „SOBIESKI” Poznań. Od 2006 obrazy artysty można zobaczyć w hotelu Inter Sport Sobieski, które ozdabiają jego wnętrze i są podziwiane przez wielu znanych sportowców z Polski i zagranicy.