ETHNIESY 7: Biblioteka Ethniesów - Julija Stachiwska, Szymon Żuchowski

Julija Stachiwska (1985) – ukraińska poetka, ilustratorka i dziennikarka. Urodziła się w Żytomierzu, mieszka w Kijowie. Opublikowała dwa zbiory wierszy: Czerwone ludziki (2009) oraz Verde (roślinność) (2015). W Polsce jej wiersze opublikowane były w antologiach (30 wierszy zza granicy) oraz w pismach „dwutygodnik.com” i „Pobocza”.

Szymon Żuchowski (1983) – poeta, tłumacz i krytyk muzyczny. Publikował w „Zeszytach Literackich”, „Literaturze na Świecie”, „Twórczości”. W bibliotece „Zeszytów Literackich” opublikował dwa tomy wierszy: Ars amandi, vita brevis (2014) oraz Podział odcinka (2016). W jego przekładzie ukazały się książki m.in. D.A. Powella, Nathalie Sarraute, Edmunda White’a czy Tony’ego Hodginsona.