Zespół Pieśni i Tańca Płomienie - Gore Gwiazda

W ten niezwykły świąteczny czas, pełen magii, wzruszeń i rodzinnego ciepła przeniesiemy Państwa widowiskiem przepełnionym barwnymi głosami, kolorowymi strojami, tańcem i niezwykłą muzyką Koncert ZPiT Płomienie to wyjątkowa okazja do wspólnego kolędowania oraz spędzania czasu z rodziną. Zabierzemy Państwa w niezwykłą podróż pokazująca piękno, różnorodność i niezwykłe bogactwo kultury naszego kraju. Kulminacyjnym momentem tej wędrówki będzie świat tradycji i kultury Górali Żywieckich. Pastorałki wywodzące się z tego regionu charakteryzują się przejrzystością, prostotą i klarownością przekazu. Przyjrzymy się więc tradycji tej części Polski, z której kultury dumni możemy być wszyscy. Zapraszamy Państwa do wspólnego kolędowania!

Koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 pod kierownictwem Izabeli Grochowskiej oraz kapeli w składzie: Michał Stropa (akordeon), Maciej Drapiński (akordeon), Paulina Krakowian (skrzypce), Michał Kwaśniak (skrzypce), Krzysztof Biernacki (klarnet), Jacek Kwaśniak (perkusjonalia).

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.