Maraton Pisania Listów 2018

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zapraszają na Maraton Pisania Listów!

Akcja odbywa się co roku z inicjatywy Amnesty International, w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (10 grudnia). Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Kiedy?

7 grudnia (piątek), godz. 14.00-19.00

8 grudnia (sobota), godz. 11.00- 14.00

Gdzie?

Kawiarnia Szpulka MCK (MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14)

Na miejscu będą na Was wszystkie potrzebne materiały, a także prawnicy, społecznicy, którzy pomogą Wam w zredagowaniu takiego listu.

Więcej o akcji:

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.

Zapraszamy!