FONOMO - Mistrz i Róża - premiera teledysku Chóru Czarnego Karła

Chór Społeczny Czarnego Karła – Mistrz i Róża, Twardowski w Bydgoszczy – premiera teledysku/mini musicalu

Teledysk "Mistrz i Róża/Twardowski w Bydgoszczy”, to działanie realizowane w ramach projektu Urzędu Miasta Bydgoszczy "Bydgoszcz Kręci” przez Fundację Czarny Karzeł.

Teledysk, a w zasadzie mini musical opowiada historię, której fabuła dotyczy XVI-wiecznej Bydgoszczy, historię jej zamożnych i mniej zamożnych mieszkańców, osadzoną w dawnych realiach, wykorzystującą symbolicznie zabytkową architekturę oraz pozostałości dziedzictwa kulturowego.

Udział w projekcie wzięli artyści na stałe mieszkających w Bydgoszczy oraz gościnnie znane osobowości ze świata muzyki, tańca oraz filozofii.

Plan filmowy zrealizowany został w postindustrialnej hali dawnego Urzędu Celnego.

Warstwa artystyczna produkcji to eksperymentalne połącznie estetyki operowej, muzyki improwizowanej, muzyki młodzieżowej, a także estetyki piosenek śpiewanych przez Czesława Mozila, którego twórczość wymyka się jednoznacznym określeniom. Dodatkowym elementem realizacji jest udział wybitnej przedstawicielki tańca współczesnego – Krystyny Mazurówny w połączniu z zespołem akrobatów i tancerzy.

Wszystkie te elementy spaja wyjątkowa scenografia, tworzona przez grupę artystów plastyków pod wodzą Marty Filipiak oraz kostiumy w futurystycznej konwencji.

Występują:

Chór Społeczny Czarnego Karła

Krystyna Nowak

Krystyna Mazurówna

Czesław Mozil

Łukasz Przykłocki

Bisz (B.O.K.)

Kay (B.O.K.)

Arek Wiśniewski (B.O.K., Schizma)

Tadeusz Żak

Realizatorzy: