PRZEŹROCZA - Nowe filmy bydgoskie

"Sen Leocadii", reż. Krzysztof Nowicki, film dokumentalny, 18 min.

Centrum Barcelony, jedna z głównych ulic handlowych i mały sklepik z płytami winylowymi oraz prowadząca go od zawsze Leocadia. Ten film to krótka historia długiego życia tytułowej bohaterki, w którym najważniejsza była rodzina, muzyka i przyjaciele. To również piękny dowód jak mocno nasze życie potrafi związać się z konkretnym miejscem i sztuką.

"Między brzegami", realizacja: Jarosław Piskozub, Mikołaj Bielawski, film dokumentalny, 14 min.

Bohaterem filmu jest starszy mężczyzna, który na krańcu cywilizacji prowadzi życie wytyczone powtarzalnym rytmem codziennych zdarzeń oraz mozolnie dąży do realizacji wyznaczonego sobie zadania.

"Nieoczekiwane", reż. Mateusz Buława, film dokumentalny, 9 min.

Na początku widoczne są tylko biało-czarne plamy. Jest duszno i niepewnie, kontrastowe światło wyróżnia cienie układające się w coś. Cienie układają się w kogoś - tworzy się kształt.

"Tama", reż. Natalia Koniarz, Stanisław Cuske, film dokumentalny, 27 min.

Syn zabiera w podróż ojca, z którym przed laty zerwał kontakt. Jadą do górskiej samotni, miejsca, w którym kiedyś zbudowali leśniczówkę. W otoczeniu surowej przyrody wspólnie stawiają czoła własnym słabościom. Ojciec podejmuje kolejną próbę odbudowania relacji z synem. Syn buduje na potoku tamę, wspólna praca staje się pretekstem do podjęcia rozmowy.

nagroda:

Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") - Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "wnikliwy portret relacji ojca z synem , której widz staje się intymnym świadkiem"

Po seansie spotkanie autorskie z twórcami - Natalia Koniarz i Stanisław Cuske.