PRZEŹROCZA - otwarcie wystawy "Wszystkie kolory Kieślowskiego"

Kieślowski wśród współpracowników, na planie filmowym, z rodziną. W zamyśleniu, w dialogu, przy pracy. Zdjęcia ukazują reżysera w różnych okresach życia i momentach twórczości. Na ekspozycję składają się zdjęcia z rodzinnego albumu przedstawiające pierwsze przymiarki Kieślowskiego do kamery, a także reżysera w gronie przyjaciół: Agnieszki Holland, Krzysztofa Piesiewicza, Zbigniewa Preisnera, a także z aktorami: Juliette Binoche, Bogusławem Lindą. Wystawa była pokazywana w Brukseli w 2016 roku w ramach obchodów 20. rocznicy śmierci reżysera. Wystawa pochodzi z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, tworzonego przez Fundację Sztuki Współczesnej In Situ z Sokołowska. W sobotę 29.09.2018 o godzinie 20:30 w na festiwalu Przeźrocza zostanie zaprezentowany film Krzysztofa Kieślowskiego „Siedem kobiet w różnym wieku”.