TEHOFEST - Szyperskie Warsztaty Modelarskie

Podczas warsztatów towarzyszących TEHOFEST wspólnie z uczestnikami będziemy budować nasze własne modele Barki Lemara. Dzieci dowiedzą się z czego budowane są statki, jaką funkcję odgrywają kolejne elementy barki oraz będą miały możliwość nadać każdemu ze swoich modeli unikatowy charakter. Poznają również kilka technik pracy z różnymi materiałami oraz sposoby ich wykorzystywania przy budowaniu własnych makiet. Nasze warsztaty mają charakter otwarty, a powstałe modele każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Zapraszamy do zabawy zarówno maluchy z rodzicami, jak i starsze dzieci. Do zobaczenia!

Grupę byćMORZE tworzą Magda Nowak i Patrycja Kruk. Absolwentki Architektury Statków Wodnych gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie doktorantki macierzystego wydziału. Zawodowo zajmują się projektowaniem wzornictwa i architektury. Jako grupa byćMORZE działają od 2015 roku. Ich autorski cykl morskich warsztatów modelarskich wprowadza uczestników spotkań w świat zaprojektowany wokół wody. Poprzez warsztaty grupa podkreśla znaczenie wody w tworzeniu krajobrazu i kultury nadmorskiej. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a ich tematyka nierozerwalnie łączy się z wodą i towarzyszącymi jej obiektami.