Leonard Pietraszak Honorowym Obywatelem Bydgoszczy - BRAK MIEJSC

Nadanie honorowego obywatelstwa poprzedzi uroczystość posadzenia dębu Leonarda Pietraszaka w poczcie Dębów Honorowych w Alei Ossolińskich ( 9 września niedziela o godz. 12.00 ), na którą także zapraszamy mieszkańców.

Sama uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatel Bydgoszczy odbędzie się 9 września w Miejskim Centrum Kultury o godz. 17.00 . Dla mieszkańców mamy 180 pojedynczych zaproszeń. Będzie można je odbierać od poniedziałku (3 września) w kasie MCK-u przy ul. Marcinkowskiego 12.

Uroczystość połączona będzie ze spotkaniem autorskim z Leonardem Pietraszakiem . Wystąpi także zespół Akademii Muzycznej, który zaprezentuje muzykę filmową. W foyer Miejskiego Centrum Kultury zostanie także otwarta wystawa pt. "Filmowy świat Leonarda Pietraszaka". Wernisaż wystawy odbędzie się już 5 września i połączony będzie z koncertem Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza (koncert biletowany).

Leonard Pietraszak

Urodził się i wychował w Bydgoszczy. Związany jest przede wszystkim ze Śródmieściem – jako mały chłopiec mieszkał z rodziną przy ulicy Gdańskiej. W Bydgoszczy ukończył Liceum ( LO im. Adama Mickiewicza), a na studia wyjechał do Łodzi, gdzie ukończył słynną "filmówkę". Grał na deskach teatrów w Poznaniu (Teatr Dramatyczny, później Teatr Polski), a następnie w Warszawie (m. in. w Teatrze Ateneum).

Sławę zdobył jednak dzięki filmowi i serialach – popularność zdobył dzięki roli doktora Karola Stelmacha w "Czterdziestolatku", czy Krzysztofa Dowgirda w serialu "Czarne chmury". Zagrał także Kramera w kultowym "Vabanku".