Bydgoski Teatr Lalek BURATINO: "Trzy świnki" – PREMIERA!

Bydgoski Teatr Lalek Buratino po raz kolejny w swojej pracy na rzecz współtworzenia, wespół z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, sceny teatru lalkowego w naszym mieście sięgnął po klasykę. Tym razem są to "Trzy świnki" autorstwa Czesława Sieńko. Treść spektaklu wypełniają perypetie trzech świnek-sióstr, które osiągnąwszy dorosłość, wyruszają w świat, by zbudować swoje domy. Każda dla siebie. Mimo że są siostrami, zasadniczo od siebie się różnią: charakterem, usposobieniem, upodobaniami i priorytetami.

Spektakl Teatru Buratino, mimo że jest zaadresowany do dzieci najmłodszych, trochę również o tym traktuje. Opowiada o wchodzeniu w dorosły świat i o tym, jak ważne bywają pierwsze życiowe wybory. Uczy, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą określone konsekwencje. Uczy również samodzielności w ich podejmowaniu i roli doświadczenia. To zabawne widowisko z wieloma melodyjnymi piosenkami, ciekawą choreografią i scenografią, a także przepięknymi i przezabawnymi lalkami tytułowych bohaterek.

Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Czesław Sieńko

Występują: Karolina Wojciechowska, Roksana Korban, Emilia Malczyk i Łukasz Przykłocki.