Budyń Julka Tuwima - koncert BRAK MIEJSC!

Koncert zespołu Budyń Julka Tuwima jest inauguracją Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek ,,Pozytywka"

(30.08-02.09. 2018 r., Bydgoszcz)

Inteligentne i żywiołowe piosenki dla dzieci, w których współczesne parafrazy wierszy Juliana Tuwima łączą się z rock’n’rollową energią.

Autorzy doskonale rozumiejąc ruchliwą naturę i dziecięcy optymizm, proponują energetyczne piosenki, które uczą zrozumienia, szacunku i sympatii do innych. Teksty utworów napisali znakomici autorzy literatury dziecięcej m.in.: Wanda Chotomska, Agnieszka Frączek, Marta Guśniowska oraz Marcin Brykczyński, z kunsztem tworząc nowe współczesne wersje "Lokomotywy", "Abecadła", "Dyzia Marzyciela" czy "Słonia Trąbalskiego".

Muzykę skomponował wokalista i gitarzysta zespołu POGODNO – Jacek Szymkiewicz, zwany również Budyniem, który zaprosił do wspólnych nagrań Aleksandra Orłowskiego (perkusja), Siostry Kepisty (wiolonczela i wibrafon) oraz dwójkę znakomity wokalistów: Joannę Ewę Zawłocką i Czesława Mozila. Całość uzupełniają wyjątkowe animacje wyświetlane na żywo podczas koncertu.

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek "Pozytywka" 30.08-02.09.2018 r., BYDGOSZCZ

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek "Pozytywka" to wielkie święto dzieci i sztuki dla dzieci. To jedyny z regionie interdyscyplinarny festiwal prezentujący sztukę dla młodych widzów, skupiający wybitnych twórców zarówno z Polski, jak i Europy. Podczas czterodniowego festiwalu dzieci, wraz z rodzicami będą miały okazję uczestniczyć w wielu wyjątkowych wydarzeniach, które na długo pozostaną w ich pamięci i zachęcą do obcowania z kulturą i sztuką. Festiwal ma charakter niekomercyjny, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

KILKA SŁÓW O FESTIWALU I PLANACH NA KOLEJNĄ EDYCJĘ:

Podobnie jak w ubiegłym roku podczas festiwalu odbędą się spektakle teatralne, spotkania z bajarzami i bajarkami, koncerty oraz warsztaty. Tegoroczny Festiwal wydłużyliśmy do czterech dni i rozszerzyliśmy o sekcję dla "najnajów". Jest to specyficzna, niezwykle ważna i często pomijana forma teatru, nastawiona na dzieci od 1 r. ż. Nadal największy nacisk stawiamy na prezentację sztuki teatralnej dla dzieci- zarówno dużych form scenicznych, jak i kameralnych produkcji nastawionych na interakcje z młodymi widzami. Dużą uwagę zwracamy na poziom artystyczny Festiwalu. Zapraszamy do Bydgoszczy cenionych i nagradzanych na całym świecie artystów. Swój udział w wydarzeniu potwierdził już zespół rockowy dla dzieci Budyń Julka Tuwima- w projekcie tym bierze udział znany i lubiany, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci- Czesław Mozil. W ramach festiwalu zaplanowane są też baśniowe wizyty w szpitalu dziecięcym oraz na oddziale dziecięcym w Bydgoskim Centrum Onkologii. Dzięki otwartemu i bezpłatnemu charakterowi Festiwalu, każdy może w nim uczestniczyć, bez względu na status ekonomiczny czy społeczny. Docieramy do grup, które mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej – współpracujemy między innymi z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Naszym celem jest stworzenie wyjątkowej oferty edukacyjno- kulturalnej na wysokim poziomie artystycznym, pozbawionej barier, do której liczne grupy mieszkańców miały utrudniony dostęp.