Wrocławski Teatr Tańca – "Klatka z łez"

Spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca Klatka z łez inspirowany jest dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane – "Psychoza 4.48" oraz "Łaknąć".

Podczas procesu twórczego nurtowały nas liczne pytania, wynikające z prób i obcowania z tekstami Kane. Do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach: czucia, obcowania, dawania, jak i brania, bliskości, dotyku, przytulenia?

Choreografia i reżyseria: Bożena Klimczak.

REALIZACJA:

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca 2018”.