10. OKFA KLAPS: przegląd filmów finałowych

Finał konkursu odbędzie się w Bydgoszczy, od 17 do 18 maja, a młodzi filmowcy, którzy zakwalifikują się do finału, będą mieli okazję obejrzeć produkcje swoich rówieśników, jak również filmy nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu. 17 maja w godz. 10:00 - 15:00 w Kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się przegląd filmów zakwalifikowanych do finału. Razem z widzami, filmy oceniać będzie profesjonalne Jury, składające się z cenionych w Polsce specjalistów z szeroko pojętej dziedziny kinematografii. Również 17 maja na dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku od godziny 21:00 rozpocznie się Kino Letnie pod gołym niebem, podczas którego będzie można obejrzeć filmy nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu. W piątek 18 maja podczas Gali Finałowej o godz. 18:00 poznamy tegorocznych laureatów, obejrzymy nagrodzone produkcje i wręczone zostaną nagrody w czterech głównych kategoriach oraz specjalna, przyznawana przez publiczność nagroda Grand Prix. Z okazji tej edycji, organizatorzy postanowili wprowadzić całkiem nowe wyróżnienie, czyli statuetkę dla najlepszego aktora.

Bydgoska Kulturalna Marka Oświatowa

10. Ogólnopolski Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS w tym roku otrzymał zaszczytny tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej i współfinansowany jest ze środków Bydgoskich Grantów Oświatowych. Współorganizatorami konkursu są Miejskie Centrum Kultury, Kino Orzeł oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. KLAPS otrzymał patronaty m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Prezydenta Bydgoszczy i Fundacji Tumult (organizatora Camerimage).

Zapraszamy pasjonatów kina do wzięcia udziału w organizowanych od 17 do 18 maja filmowych atrakcjach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!