Arte Con Brio – koncert karnawałowy

Kwartet tworzą:

Krystyna Prystasz - I skrzypce, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, klasy prof. T. Kochańskiego. Laureatka Konkursu Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego w Lublinie. W latach 1984/85 zatrudniona jako muzyk kameralista w Polskiej Filharmonii Kameralnej W. Rajskiego oraz Państwowej Filharmonii i Operze Bałtyckiej w Gdańsku a także jako współpracownik Teatru Muzycznego w Gdyni. Od roku 1985 pełni obowiązki koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz współpracuje jako kameralistka z Capellą Bydgostiensis i jako solistka z Operą Nova w Bydgoszczy. Od początku swojej działalności artystycznej koncertuje solo, w zespołach kameralnych i prowadzi działalność pedagogiczną.

Marcin Pawełczyk - II skrzypce, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Ireny Żarnowskiej. Od roku 2012 roku solista i kierownikiem grupy II skrzypiec Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Uczestnik kursów mistrzowskich u profesorów: Tadeusz Gadzina, Jadwiga Kaliszewska, Piotr Pławner, Victor Pikayzen i Fine Arts Quartet. Doświadczenie orkiestrowe zdobywał grając koncerty w kraju i za granicą. Współpracuje z Płocką Orkiestrą Symfonicznej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Pro Arte oraz Capellą Bydgostiensis.

Mirosław Przybył - altówka, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy klasy prof. J. Paruzela. Od 1984 roku solista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W latach 1989-98 wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy klasy altówki. W latach 1990/91 solista Wielkiej Orkiestry Symfonicznej w Las Palmas (Hiszpania). Współpracuje jako kameralista z Capellą Bydgostiensis i jako solista z Operą Nova w Bydgoszczy.

Agata Jarecka - wiolonczela, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, klasy prof. S. Firleja. Laureatka Ogólnopolskiego Przesłuchania w Elblągu, II nagroda w kategorii tria fortepianowe w Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi, uczestniczka Konkursu Wiolonczelowego ARD w Monachium. W latach 1989-91 koncertmistrz wiolonczel w Polskiej Filharmonii Kameralnej W. Rajskiego w Gdańsku. Obecnie z tytułem prof. dr hab. jest prorektorem Akademii Muzycznej w Łodzi i prowadzi w tej uczelni klasę wiolonczeli.