"Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2” - premiera płyty

W ubiegłym roku sześciu wybitnych trębaczy uczciło pamięć znakomitego bydgoskiego muzyka jazzowego, trębacza związanego z polską sceną awangardową i free jazzową, Andrzeja Przybielskiego (1944-2011), nagraniem płyty z nowymi aranżacjami jego kompozycji.

5. listopada 2016 roku miał swoją premierę album „Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 1”, zrealizowany w miejscu, w którym artysta żył i tworzył. W sesji nagraniowej, sześciu trębaczom (Maciej Fortuna, Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk) towarzyszyła sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).

3. listopada 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się premiera drugiej odsłony albumu dedykowanego bydgoskiemu trębaczowi - "Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2”.

Na tegoroczne wydawnictwo złożą się DVD z zapisem koncertu premierowego pierwszej odsłony albumu oraz CD z kompozycjami autorstwa Andrzeja Przybielskiego i przez niego granymi, a także utworami improwizowanymi, które nie znalazły się na pierwszym albumie.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Bydgoszczy. Zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.