DRUMS FUSION 2017: "Drums II" wystawa fotografii Marka Hofmana

Wystawa fotografii Marka Hofmana "Drums II"

To drugi autorski projekt serii fotografii wielkoformatowych Marka Hofmana poświęcony instrumentom perkusyjnym. Tym razem opracowany i przystosowany do ekspozycji zewnętrznej w przestrzeni miasta. Zbliżenia, szczegóły i faktura elementów perkusji tworzą tu graficzne formy przestrzenne przybliżające poznanie i zrozumienie tajemnicy powstawania rytmu, który towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Tematyka prac zabiera nas w świat detali, gdzie odcienie czerni i bieli budują napięcia, tworzą ścieżki, mapy wizualnych krain, które każdy może poznać na swój sposób. Poczuj rytm, usłysz barwy, zobacz inną perspektywę. Rytm jest w każdym z nas. Obrazy te pomagają odkryć go na nowo.

Marek Hofman

Fotografik, muzyk i pedagog. Specjalizuje się w fotografii koncertowej, scenicznej oraz baletowej. Szczególnie blisko związany z jazzem i rockiem. Od wielu lat współpracuje z artystami, zespołami muzycznymi i teatralnymi w kraju i za granicą. Z fotografii autora korzysta wielu muzyków, m.in.: Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Gary Guthman, Peter Hammill, Eric Burdon, Jack Bruce, Fish,

Deep Purple i inni.