Koncerty Nieoczywiste: Duet Mizerski/Knade

Muzyka duetu jest wynikiem wielu doświadczeń artystycznych, które zawierają się w improwizowanych przestrzeniach o różnorodnych klimatach i stylach muzycznych.

BOGDAN MIZERSKI - kontrabas

Kontrabasista, kompozytor, producent. Eksperymentuje łącząc kontrabas z elektroniką, tworzy muzykę własną oryginalną i niepowtarzalną, komponuje dla teatru i filmu prowadzi autorskie wydawnictwo płytowe OFF RECORDS. Od 1980 r. gra koncerty solowe. Od 1977 z Tadeuszem Sławkiem tworzy niekonwencjonalne koncerty integrujące słowo z dźwiękiem Eseje na głos i kontrabas. Od 1985 roku występuje z recitalem Puć tu do mnie wg. Witkacego. Współpracował z Teatrem Witkacego w Zakopanem, Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Występował na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Avignon 2000 oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych Kair ’98. Skomponował muzykę do plenerowego widowiska Światło i dźwięk na VI Międzynarodowy Pokaz Pirotechniki i Laserów, Olsztyn 1998 oraz do Panoramy Powstań Śląskich w Muzeum na Górze św. Anny. Występował z amerykańskim rabinem Shlomo Carlebachem, oraz z tancerką Ilianą Alvarado i Almą Yoray (USA). Zrealizował autorskie formy filmowe „Galeria dźwięku”, łącząc własną muzykę ze współczesnym malarstwem polskim. W latach 1987-1991 prowadził zespół bluesowy Blustro. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami muzyki improwizowanej. Nagroda Artystyczna Miasta Sosnowca za całokształt twórczości - 2014. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis - 2017.

WALDEMAR KNADE - viola

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale instrumentalnym. Znany zarówno miłośnikom muzyki klasycznej (m.in. Capella Bydgostiensis, Filharmonia Pomorska, Kwartet Pomorski) jak i muzyki improwizowanej. Współpracował i koncertował ze znakomitymi polskimi i amerykańskimi muzykami - Krzysztof Ścierański, Jerzy Mazzoll, Włodzimierz Kiniorski, Milo Kurtis, Steve Kindler (USA), Grant Calvin Weston (USA), Warren Benbow (USA). W roku 2014 wraz z perkusistą Grantem Calvinem Westonem powołał do życia projekt Weston & Knade. Efekt tej współpracy poznajemy na konceptualnym albumie CD zatytułowanym "Metamorphosis".

----

KONCERTY NIEOCZYWISTE

Projekt „Koncerty Nieoczywiste” to cykl prezentacji muzycznych odbywających się w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, umożliwiającej bezpośredni i spontaniczny kontakt z odbiorcami. Z założenia nie jest to kolejny festiwal, a raczej wyjście z muzyką w przestrzeń publiczną. Artyści zaproszeni do udziału w tych niecodziennych koncertach pojawiają się ze swoją sztuką w wielu miejscach, często zaskakujących, na co dzień spełniających zupełnie inne funkcje, takich jak: park, deptak, podwórko, brama, plac zabaw, etc. Tegoroczne koncerty odbywać się będą m.in. na Barce Lemara, w Parku Kazimierza Wielkiego, Parku Jana Kochanowskiego, bulwarach nad Brdą i Kanałem Bydgoskim, bydgoskim Londynku. Publiczności da to okazję do swobodnego i nieodpłatnego obcowania z różnorodnymi gatunkami muzyki. Podczas letniego cyklu „Koncertów Nieoczywistych” w okresie lipiec/sierpień odbędzie się 8 koncertów, w ramach których zaprezentują się muzycy i zespoły poruszający się w różnych stylach i gatunkach.