Oko Nigdy Nie Śpi, GRA od 20.30 w Ostromecku, dzień I

Oko Nigdy Nie Śpi

GRA

30.06.2019– 04.07.2019

Pałac Ostromecko/ Galeria Miejska bwa Bydgoszcz/ Centrum Sztuki Współczesnej Toruń/ Hala Moderator Inwestycje Bydgoszcz

30.06.2019/ Niedziela

Galeria Miejska BWA

18:00 Uroczysta inauguracja Festiwalu

18:15 Colette Lumiere, Marcin Giżycki, Grzegorz Pleszyński i Czarny Karzeł – Otwarcie wystawy

19:00 Premiera filmu „Wieczór“ reż. Marcin Gizycki i Czarny Karzeł

19:20 koncert, F. Schubert Kwartet smyczkowy nr 14 D. 810 „Death and the Maiden” K. Penderecki Kwartet smyczkowy nr 3 „Kartki z nienapisanego dziennika”

Zespół Pałacowy Ostromecko

20:30 Dana Widawski – otwarcie wystawy (Pałac Nowy)

21:00 Mariusz Czajka – performance iluzjonistyczny (Pałac Stary)

21:30 Eriko Makimura, solo performance (Pałac Stary)

22:00 Kasper T. Toeplitz, koncert (Pałac Stary)

23:00 Kuba Elwertowski – instalacja przestrzenna ( Zespół Parkowy)

Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe OKO NIGDY NIE ŚPI

Spotkania Nieprzypadkowe "OKO NIGDY NIE ŚPI" to festiwal nietypowy. To święto sztuki, kultury i kreatywności, tworzone od 6 lat przez Fundację Czarny Karzeł.

Motto tegorocznej edycji - “GRA”, sformułował czołowy, polski filozof prof. Zbigniew Mikołejko i właśnie wokół tej idei będą sytuowały się wszystkie festiwalowe wydarzenia. Oczywiście temat spotkań jest tylko pretekstem do nawiązania kontaktu, wymiany doswiadczeń, dyskusji…i powstawania oraz kontynuacji wspólnych projektów.

Łączymy w jedną całość performance, literaturę, film, muzykę, wszelkie odmiany sztuki współczesej, włączając w to m.in. operę społeczną. Dzięki temu podczas “Oka” rodzą się nowe idee, koncepcje artystyczne i społeczne.