Bydgoska Kronika Filmowa (BKF)

Bydgoska Kronika Filmowa to inicjatywa edukacyjno-artystyczna, nawiązująca do idei zespołów filmowych, wymyślona i prowadzona od 2008 roku przez Macieja Cuske i Marcina Sautera.

EMCEKOWA SZKOŁA FILMOWA

BKF od początku istnienia funkcjonuje przy bydgoskim – najpierw Miejskim Ośrodku – a obecnie Miejskim Centrum Kultury. Jest miejscem, w którym młodzi filmowi zapaleńcy z Bydgoszczy i regionu mogą rozwijać pod okiem tych dwóch znakomitych dokumentalistów swoje filmowe umiejętności. Adepci BKF-u uczą się kina dokumentalnego, realizują krótkometrażowe filmy, coraz częściej odnoszą też sukcesy na festiwalach. Kronika organizuje także warsztaty, na które zapraszani są tacy fachowcy, jak reżyser głośnego "Ki" i "Jesteś Bogiem" - Leszek Dawid, czy twórca "Rejsu" - Marek Piwowski.

BYDGOSKA - NIE TYLKO Z NAZWY

BKF-em kieruje dwóch wywodzących się z Bydgoszczy reżyserów: Maciej Cuske i Marcin Sauter. "Kuracja" i "Antykwariat" Cuskego, "Za płotem" i "Kino objazdowe" Sautera zdobywały nagrody dla Polski na festiwalach od Paryża po Moskwę i Pekin. Obydwaj są absolwentami Wajdaschool i laureatami Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Filmowej "Flisak Tofifest" oraz godnymi następcami innego wielkiego bydgoszczanina, arcymistrza dokumentu Kazimierza Karabasza.

MARCIN SAUTER O BKF

"Wyszliśmy z założenia, że Kronika nie będzie zapisywała życia miasta w szablonowy sposób. Rejestrujemy - zapisujemy jego życie poprzez bohaterów bydgoszczan i wydarzenia. Wydaje nam się, że taki autorski zapis rozsianych losów mieszkańców i niewielkich zdarzeń zarejestrowany w dobrym dokumentalnym filmie będzie kiedyś sporo mówił o mieście i regionie."

BYDGOSKIE ODCIENIE DOKUMENTU

Opiekunowie BKF-u są nauczycielami nie narzucającymi nikomu swojej wizji kina. Dlatego filmy jakie nakręcono w ramach BKF-u przedstawiają całą paletę odcieni dokumentu. Efekty widać. Spektakularne sukcesy w 2012 roku święciły na festiwalach w kraju i zagranicami filmy Jarosława Piskozuba i Macieja Jasińskiego. Na zajęciach w Kronice narodziła się bydgoska grupa filmowa Koloroffon, obecnie odnosząca sukcesy festiwalowe. BKF ma też na koncie kilkadziesiąt zrealizowanych filmów.

KONTAKT

Kronika jest otwarta dla nowych zapaleńców. Jeżeli chcesz do nich dołączyć – zadzwoń lub napisz.

Marcin Sauter

Mail: sauter@wp.pl

Kom.: +48 501 013.836

Maciej Cuske

Mail: maciej.cuske@wp.pl

Kom.: +48 505 456.604

Kurator Edukacji Senioralnej [UTW]

Artystyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku Agora Nestora, to trzeci w Polsce artystyczny UTW. Jego organizatorami są Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Potrzeba uczestnictwa w kulturze, tworzenie dóbr kultury i przekazywanie dziedzictwa kulturowego to wspólny mianownik naszych starszych gości; ich możliwości rozwoju funkcji poznawczych są trwałe, stale potwierdzane aktywnością, kreatywnością, łamaniem stereotypów myślenia i działań. Przekłada się to na udział w życiu społecznym i kulturalnym Bydgoszczy, gdzie bydgoscy Seniorzy stanowią najbardziej czynną i konstruktywną grupę.

Program wykładów AUTW skupia się na szeroko pojętej kulturze obejmując nie tylko zagadnienia muzyczne (jeden wykład w miesiącu realizowany przez Akademię Muzyczną) ale także zarówno tradycyjne, jak i nowe formy artystycznego wyrazu (realizator Miejskie Centrum Kultury).

Opłata na AUTW wynosi 30 zł/semestr

AUTW - program na II semestr roku 2019/20:

25.02.2020 - ad. dr Jadwiga Stanek - Wybitni altowioliści i ich wpływ na promocję altówki jako instrumentu solowego

10.03.2020 - Małgorzata Jarocińska - Niezwykli artyści okresu międzywojennego

24.03.2020 - dr Przemysław Buczek - Klarnet

07.04.2020 - Teresa Wądzińska i Teatr Form Różnych „Nasza Klasa”

28.04.2020 - dr Monika Opioła Cegiełka

05.05.2020 - Roman Pleszyński

19.05.2020 - ad. dr Krzysztof Herdzin

09.06.2020 - dr. hab. Aleksandra Kłaput-Wiśniewska

23.06.2020 - zakończenie roku akademickiego

Kurator Sztuki Ludowej, Tradycji i Designu

Pracownia Miejskiego Centrum Kultury, w której docieramy z kulturą do ludzi dzięki nietypowym formom aktywności. Kulturalnej. Działamy w myśl pozytywistycznej idei pracy u podstaw, dostosowanej do naszych czasów.

KULTURALNA PRACA U PODSTAW

W połowie XIX wieku społecznicy zajmowali się niższą warstwą społeczną, by odbudować Polskę ekonomicznie, gospodarczo, kulturalnie. Dziś naszymi uczniami będą dzieci, kobiety i wszyscy Ci właściwie, którzy nie lubią prostych rozwiązań, chcą dowiedzieć się czegoś na temat świata, a co za tym idzie - i siebie. Wychodzimy z założenia, że bez rozwoju kultury, nie ma rozwoju gospodarki. Że kultura jest motorem rozwoju miast.

Projekty pracowni zachęcają do czynnego włączenia się do działań.

Poniżej przedstawiam kilka z nich

Koło Gospodyń Miejskich – cykl spotkań, podczas których panie w różnym wieku integrują się, działają wspólnie tworząc rozmaite dzieła sztuki użytkowej.

---

KONTAKT

Dominika Kiss-Orska - Kurator Sztuki Ludowej, Tradycji i Designu

Mail. dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl

Kom. +48 519 346 583

Kurator ds. Promocji i Polityki Medialnej

Promujemy lokalną kulturę, bo ją kochamy. Informujemy o lokalnej kulturze, bo głęboko wierzymy, że jest tego warta. Poza tym... Czymże byłoby życie bez kultury???

W MEDIACH KLASYCZNYCH I NOWOCZESNYCH

Zajmujemy się szeroko pojętą promocją działań Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Robimy to na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim regularnie wysyłamy "emcekowe" newslettery do lokalnych i ogólnopolskich mediów z bieżącym programem MCK. Jesteśmy też bardzo obecni w Internecie. Znajdziecie nas zarówno na tej stronie, na stronie Pałacu w Ostromecku, jak również na Facebooku czy YouTube. Załoga naszej pracowni zajmuje się także obsługą strony internetowej "Bydgoskiego Informatora Kulturalnego" oraz wyraźnym wsparciem promocyjnym dla Radia Kultura czy Kina Orzeł. To przez nasze ręce (i komputery) przechodzą wszystkie projekty materiałów promocyjnych MCK, takie jak roll-upy, banery, badge, ulotki i plakaty, które możecie zobaczyć w najróżniejszych punktach miasta. Sam fakt, że właśnie teraz możecie bez przeszkód surfować po naszej zupełnie nowej stronie internetowej jest również zasługą naszego zespołu. Moglibyśmy tak długo, ale zamiast promować siebie, wolimy promować Kulturę przez zdecydowanie duże "K".

KONTAKT

Tel. 52 32 55 571

E-MAIL: press@mck-bydgoszcz.pl

-

Kuba Ignasiak - specialist social media

Mail: kuba.ignasiak@mck-bydgoszcz.pl

Kom. +48 519 144 966

-

Marta Idczak – specjalista

Mail: marta.idczak@mck-bydgoszcz.pl

Kom. + 48 519 346 587

-

Monika Grabarek – specjalista

Mail: monika.grabarek@mck-bydgoszcz.pl

-

Dariusz Gackowski – instruktor, fotograf

Mail: dariusz.gackowski@mck-bydgoszcz.pl

Laboratorium Animacji Kultury

Laboratorium Animacji Kultury

Laboratorium Animacji Kultury

KONTAKT:

Marcin Płocharczyk - Kierownik/ Kurator Animacji Kultury

tel. 52 32 55 540

Muzeum Legend Szyperskich "Barka Lemara"

Zabytkowa barka Lemara to nowy obiekt Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obiekt nietypowy, bo pływający. Ba, nawet posiadający swoją najprawdziwszą, marynarską załogę!

IDEA BARKI

Czy chcemy zatem tą barka przewozić towary? – Nie! Z jednej strony na pewno chcemy tutaj mówić o lokalnym, historycznym dziedzictwie żeglugi śródlądowej, z drugiej zaś wykorzystywać dawne ładownie jako nową strefę kultury w naszym mieście. Na „Lemarze” możecie spodziewać się spotkań z teatrem, koncertów, dyskusji literackich. W roku 2014 było to ważne miejsce dla obchodów Roku Kanału Bydgoskiego; tutaj m.in. ludzie związani zawodowo czy też emocjonalnie z Bydgoskim Węzłem Wodnym mogą rejestrować swoje wspomnienia…

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek, środa, czwartek, piątek - godz. 12.00-17.00

Sobota i niedziela - godz. 12.00-16.00

ZAPISY:

Grupy zorganizowane w pozostałe dni - powyżej 20 os. - prosimy o wcześniejsza rezerwację miejsca na: marta1101@interia.pl

Wstęp na barkę kosztuje 3 zł.
KONTAKT / WIĘCEJ INFORMACJI:

Adam Gajewski, tel. 503584840

Marta Ratz, tel. 728391633

Radio Kultura

Internetowe Radio Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wsłuchaj się z kulturę!

KONTAKT:

Szymon Andrzejewski - Specjalista/Redaktor Naczelny

E-MAIL: radiokultura@mck-bydgoszcz.pl

Sekcja Impro

Sekcja Impro to przestrzeń artystyczna i edukacyjna bazująca na potencjale sztuki impro.

Zapraszamy na spektakle, warsztaty, lekcje, dyskusje i inne wyjątkowe teatralne wydarzenia.

Działania Sekcji Impro skupione są wokół teatru improwizacji, który od 8 lat z powodzeniem rozwija się w MCK w Bydgoszczy. To miejsce, gdzie realizowane są różnorodne zadania związane ze sztuką impro w zakresie zarówno edukacji jak i prezentacji artystycznej.

Główne zadania tej przestrzeni to:

Scena Impro

Prezentowanie działań lokalnych, polskich i zagranicznych teatrów impro zajmujących się różnymi formami improwizacji teatralnej.

Regularnie na scenie MCK grają nasze składy impro - Teatr wymyWammy, duet Dwie Siostry, duet Ostatnia Łąka.

Szkoła Impro

Zajmujemy się edukacją teatralną z wykorzystaniem metody impro. Prowadzimy warsztaty dla osób młodszych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Realizujemy lekcje teatralne oraz organizujemy specjalistyczne kursy dla doświadczonych aktorów improwizatorów prowadzone przez ekspertów z Polski, Europy i świata.

Laboratorium Impro

Zgłębiamy tajniki sztuki impro. Ta młoda forma teatralna jest w fazie silnego rozwoju na całym świecie. Obserwujemy ten proces, badamy… Niebawem ukażą się nasze pierwsze publikacje.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Impro Improdrom

Improdrom to największe wydarzenie teatralne realizowane przez Sekcję Impro.

Wszystkie spektakle zaprezentowane podczas Improdromu tworzone są na oczach widzów! Publiczność ma wyjątkową szansę uczestniczyć w procesie kreacji i wpływać na kształt przedstawień.

Improdrom to parę dni spontanicznie kreowanych spektakli w wykonaniu najlepszych teatrów z Polski i ze świata, warsztatów improwizacji teatralnej, spotkań i wydarzeń towarzyszących.

Festiwal ten to istne święto improwizacji, w którym uczestniczą mieszkańcy naszego miasta, województwa, improwizatorzy z całej Polski i goście z zagranicy.

kontakt:

• Kierownik / Kurator Sztuki Improwizacji Teatralnej i Edukacji

Alicja Dobrowolna

alicja.dobrowolna@mck-bydgoszcz.pl

519 346 586

• Jagoda Ptaszyńska

jagoda.ptaszynska@mck-bydgoszcz.pl

• Teatr Improwizowany wymyWammy:

wymywammy@mck-bydgoszcz.pl

• Międzynarodowy Festiwal Teatrów Impro Improdrom

improdrom@mck-bydgoszcz.pl

Sekcja Literatury i Nowych Mediów "Warsztat L."

Sekcja prowadzi działalność wydawniczą, edukacyjno-promocyjną w zakresie literatury i nowych mediów oraz prezentacyjną.

Działalność wydawnicza obejmuje w pierwszym rzędzie przygotowanie oraz publikację miesięcznika informacyjno-kulturalnego „Bydgoski Informator Kulturalny” . Ale nie mniej intensywne prace wydawnicze obejmują publikacje książek (serie pisarzy lokalnych, albumy, prezentacje literatur środkowoeuropejskich). Wydane przez sekcję książki były nagradzane i nominowane do ważnych wyróżnień: album Dariusza Gackowskiego „Industrial” zdobył Strzałę Łuczniczki (nagroda na najlepszą bydgoską książkę roku) w kategorii edytorskiej, a „Autoportret z martwą naturą” Anety Kamińskiej był nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Organizujemy także Festiwal Literatury Przeczytani – wyjątkowy, bo programowany przez uczniów bydgoskich szkół średnich, którzy także prowadzą spotkania z zaproszonymi gośćmi. A wśród nich byli Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Marek Bieńczyk, Joanna Bator, Magdalena Tulli, Olga Drenda, Filip Springer, Mikołaj Grynberg, Barbara Klicka, Justyna Bargielska, Filip Łobodziński, Justyna Kopińska i wielu innych.

KONTAKT

Michał Tabaczyński - Kierownik/kurator ds. Literatury i Nowych Mediów

Tel. 52 32 55 553

Kom. +48 519 346 574

Mail: michal.tabaczynski@mck-bydgoszcz.pl

---

Emilia Walczak – specjalista/ redaktorka prowadząca "BIK"

Mail: emilia.walczak@mck-bydgoszcz.pl

Sekcja Prezentacji, Produkcji i Edukacji Muzycznej "Obszar Dźwięku"

Sekcja Prezentacji, Produkcji i Edukacji Muzycznej "Obszar Dźwięku" zgrabnie wkomponowuje się w muzyczny obraz miasta, stając się jasno wyczuwalnym, rytmicznym pulsem artystycznych prezentacji, promocji a także produkcji...

MAPA AKTYWNOŚCI

Tym czym dla pisarza jest wydanie książki, a dla reżysera premiera najnowszego spektaklu, tym dla każdego ambitnego muzyka czy zespołu jest wydanie płyty. Wiedząc, jak ważne są to chwile w życiu każdego artysty, zarówno tego, który czasem nieśmiało stawia pierwsze kroki, jak i tych powszechnie już uznanych, stworzyliśmy projekt PREMIERY PŁYTOWE. Dzięki właściwej promocji, doskonałej oprawie technicznej w Sali, która charakteryzuje się znakomitą akustyką, możemy pokazać muzyków w jak najlepszym świetle, jednocześnie pomagając publiczności w odbiorze. W takich warunkach można właściwie ocenić wartość prezentowanego materiału muzycznego, co - szczególnie dla recenzentów - ma ogromne znaczenie. Natomiast samym wykonawcom daje wymierny obraz odbioru ich nowych muzycznych propozycji.

INSTYTUT MUZYKI MIEJSKIEJ

Kolejnym z proponowanych przez IMM projektów jest cykl koncertów przygotowywany wspólnie ze znanym i szanowanym dziennikarzem muzycznym Tomkiem Kaźmierskim. Prezentowane w tych ramach muzyczne zjawiska często wykraczają poza utarte schematy, opierając się jednocześnie mainstreamowym pokusom. Nie są to jednak zjawiska bazujące na wymyślnych fanaberiach ekscentryków. To uznawane i doceniane, nierzadko na całym świecie, niezwykle oryginalne efekty odważnych poszukiwań. W cyklu pojawiają się artyści, którzy poprzez swoją sztukę pokazują wielkość i piękno wyobraźni.

BYDGOSKA AKADEMIA JAZZU

Z racji znakomitych relacji z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy powstaje mnóstwo wspólnych projektów oraz rodzaj symbiotycznego współdziałania. Z tych najbardziej reprezentatywnych, dużych muzycznych przedsięwzięć to BYDGOSKA AKADEMIA JAZZU. Współtwórcą tego cyklu jest znakomity basista, znany propagator jazzu - Grzegorz Nadolny. Każdy koncert to wyjątkowe wydarzenie oraz organizacyjne wyzwanie. Stałym elementem jest obecność BigBandu Akademii Muzycznej, z którym grają i śpiewają zaproszone gwiazdy muzyki jazzowej.

FESTIWALE, festiwale...

Bydgoska jesień festiwalowa to termin adekwatny do ilości ważnych kulturalnych wydarzeń w mieście. W znacznej mierze opiera się na ścisłej współpracy z MCK. Tutaj Pracownia Muzyki szeroko współpracuje w relacji jako partner i współorganizator wielu wydarzeń muzycznych, interdyscyplinarnych, w tym festiwali. Jesienią każdego roku z powodzeniem odbywa się organizowany z Fundacją WET MUSIC festiwal muzyczno-filmowy FONOMO, czy ze Stowarzyszeniem Artystycznym MÓZG właśnie MÓZG FESTIWAL. To także organizowane z Towarzystwem Kompozytorów Polskich koncerty muzyki współczesnej, które przeradzają się w I FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ – NOWA MUZYKA.

Pracownia ma również swój festiwal, którego kolejne edycje samodzielnie organizuje. To święto perkusistów DRUMS FUSION. Trudno nie oprzeć się refleksji, że niezwykle płodna to ziemia, która rodzi tak znakomitych i oryginalnych perkusistów. Różnorodność projektów jakie specjalnie na ten festiwal przygotowują zaproszeni muzycy jest cechą wyróżniającą na mapie aktywności.

KONTAKT

Sekcja Prezentacji, Produkcji i Edukacji Muzycznej "Obszar Dźwięku"

Tel. 52 32 55 544

-

Marek Maciejewski - Kierownik/ Kurator Prezentacji, Produkcji i Edukacji Muzycznej

Tel. 519 346 584

Mail: marek.maciejewski@mck-bydgoszcz.pl

-

Adam Kempa – specjalista

Mail: adam.kempa@mck-bydgoszcz.pl

Sekcja Produkcji i Promocji Wydarzeń "MACHINARIUM"

W konsekwencji rozwoju i wzmacniania organizowanych przez MCK ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali zaistniała konieczność utworzenia nowej komórki organizacyjnej, dedykowanej tym wydarzeniom, wykraczającym swoim rozmachem poza dotychczasową, stałą, bieżącą działalność MCK.

Energia zespołu sekcji MACHINARIUM napędza także udział MCK we wszelkich wydarzeniach specjalnych, jak np. koprodukcja filmu fabularnego „MIASTO“ wg scenariusza i w reżyserii Marcina Sautera – pierwszego od lat filmu, realizowanego w Bydgoszczy, w którym nasze miasto pełni nie tylko funkcję scenograficzną, ale stało się wręcz drugoplanowym bohaterem filmowej opowieści.

Wyjątkowe wydarzenia wymagają wyjątkowej oprawy, stąd ścisła współpraca w ramach tej sekcji z osobami odpowiedzialnymi za promocję i tworzenie nowoczesnych, innowacyjnych narracji o najważniejszych wydarzeniach kreowanych przez zespół kuratorów MCK. Ważnym uzupełnieniem aktywności sekcji MACHINARIUM jest także koordynacja współpracy z najważniejszymi, zewnętrznymi partnerami MCK.

Skład osobowy:

sekcja produkcji:

- Weronika Płaczek

- Danuta Kryszak

- Joanna Marciniak-Stereńczak

sekcja promocji:

- Kuba Ignasiak – rzecznik prasowy MCK

- Emilia Rębas-Gładziejewska

- Marta Idczak

- Monika Grabarek

- Dariusz Gackowski

kierownik/kurator:

Remigiusz Zawadzki

Kontakt:

Remigiusz Zawadzki - Kierownik Sekcji Produkcji i Promocji Wydarzeń "MACHINARIUM"

TEL.: 52 32 55 558

KOM.: +48 509 401 888

E-MAIL: remigiusz.zawadzki@mck-bydgoszcz.pl

Weronika Płaczek - Kurator Sztuki Animacji Filmowej

TEL.: +48 52 32 55 544

KOM.: +48 519 346 585

MAIL: weronika.placzek@mck-bydgoszcz.pl

Kuba Ignasiak - rzecznik prasowy

KOM. :+48 792 610 128

E-MAIL: kuba.ignasiak@mck-bydgoszcz.pl

Sekcja Sztuk Wizualnych "Galeria Wspólna"

Galeria Wspólna, prowadzona przez Sekcję Sztuk Wizualnych MCK, to działająca od 2012 roku pracownia i placówka wystawiennicza, zorientowana przede wszystkim na szeroko pojętą sztukę współczesną i nowoczesną.

GDZIE JESTEŚMY?

Zlokalizowana jest w samym centrum Starego Rynku, w pomieszczeniach neorenesansowej kamienicy, przy ulicy Batorego 1/3 (nad Kawiarnią Artystyczną "Węgliszek").

NADRZĘDNA IDEA

Wszelkie działania pracowni mają służyć poszerzeniu kompetencji kulturowych społeczeństwa, zwiększaniu gotowości uczestnictwa w kulturze, prowadzącej do budowy więzi i poczucia tożsamości, a te w efekcie wzmacniać zachowania pro społeczne.

Galeria Wspólna to przestrzeń mająca z założenia skupiać lokalnych "wyznawców" sztuk wizualnych, przy ścisłej współpracy merytorycznej i finansowej ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków. Współistnienie tych środowisk stwarza szansę dialogu, koegzystencji różnych dziedzin twórczości.

OFERTA

Osią działalności Galerii są wystawy plastyczne, wokół których powstają kolejne projekty edukacyjne, często o charakterze interdyscyplinarnym: cykle warsztatów, otwarte spotkania z artystami, wykłady z historii sztuki, performance, happeningi i wiele innych.

LITERACKO

Galeria Wspólna to również miejsce działań oraz spotkań miejskich stowarzyszeń literackich.

KONTAKT

ul. Batorego 1/3, 85-104 Bydgoszcz

Bożena Januszewska - kierownik/koordynator pracowni

Mail: bozena.januszewska@mck-bydgoszcz.pl

---

Marta Wiśniewska- Krasuska – specjalista

Mail: marta.wisniewska@mck-bydgoszcz.pl

---

Justyna Gongała – instruktor

Mail: justyna.gongala@mck-bydgoszcz.pl

---

Zuzanna Straszewska – instruktor

Mail: zuzanna.straszewska@mck-bydgoszcz.pl

---

Mail: galeriawspolna@onet.pl

Kom.: +48 883 366 095

Tel.: 52 322 14 47

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek, godz. 10.00 - 17.00

Sekcja ds. Koordynacji Wydarzeń i Sprawozdawczości Programowej

Sekcja ds. Koordynacji Wydarzeń i Sprawozdawczości Programowej to „mózg” Miejskiego Centrum Kultury. Miejsce, w którym odbywa się koordynacja kalendarza wydarzeń kulturalnych i projektów organizowanych przez MCK.

MISJA

W Sekcji ds. Koordynacji Wydarzeń i Sprawozdawczości Programowej prowadzimy wstępny kalendarz wydarzeń MCK, gdzie sprawdza się dostępność terminów i poszczególnych pomieszczeń, zwłaszcza sali widowiskowej, która łączy w sobie aż trzy funkcje: kina, teatru i sali koncertowej. Po wstępnej rezerwacji terminu każdy realizowany projekt musi mieć swoją kartę projektu, którą wypełnia osoba odpowiedzialna za projekt czyli koordynator. Karty Projektu trafiają do Sekcji ds. Koordynacji Wydarzeń i Sprawozdawczości Programowej , gdzie są poddawane szczegółowej analizie. Opracowane dane przekazywane są następnie do innych działów MCK, których zaangażowanie jest niezbędne do tego, aby projekt mógł się odbyć. Słowem dbamy o to, aby każdy był we właściwym miejscu i o właściwej porze oraz wiedział co ma tam robić.

WYNAJEM

Zajmujemy się także organizacją wynajmu naszych pomieszczeń przy ulicy Marcinkowskiego 12-14, organizujemy wydarzenia okolicznościowe a także takie, które są wynikiem współpracy z naszymi licznymi Partnerami. Opracowujemy statystyki uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez wszystkie pracownie MCK oraz sporządzamy sprawozdania i raporty. Nasz dział to także miejsce gdzie trafiają zgłoszenia wolontariuszy oraz praktykantów, skąd osoby zainteresowane wolontariatem lub praktykami kierowane są, w miarę potrzeb i możliwości instytucji, do pozostałych pracowni. Nasza pracownia pozyskuje także sponsorów na działania MCK zarówno finansowych jak i rzeczowych.

KONTAKT

Tel. 52 32 55 551

Dagmara Wróblewska - kierownik / Kurator ds. Koordynacji Wydarzeń i Sprawozdawczości Programowej

Mail: dagmara.wroblewska@mck-bydgoszcz.pl

Tel. 519 34 65 80

---

Paweł Ciesielski – instruktor

Mail: pawel.ciesielski@mck-bydgoszcz.pl

Joanna Marciniak- Stereńczak – instruktor

Mail: joanna.marciniak-sterenczak@mck-bydgoszcz.pl

Tel. 52 32 55 551

DYŻURY

Dyżur stały pracowni w godzinach 9.00 – 14.00.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Sekcja Dziedzictwa Kulturowego ZPP Ostromecko - realizuje założenia statutowe Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na wszystkich płaszczyznach działalności kulturotwórczej.

EDUKACJA KULTURALNA

Szereg koncertów, wystaw, spektakli, recitali, zajęć warsztatowych, projekcji, prelekcji dotyczących historii obiektów, pozwolił na prowadzenie systematycznej edukacji kulturalnej wśród gości odwiedzających kompleks. Jednostka funkcjonuje bowiem jako interdyscyplinarny ośrodek kultury, nastawiony na regularnego odbiorcę, a także na tych, którzy do ostromeckich pałaców przybyli po raz pierwszy. Odpowiada za całość zadań związanych z działaniami MCK w dziedzinie szeroko pojętej edukacji kulturalnej.

Zadania te realizowane są również poprzez edukację w zakresie historii sztuki, plastyki i muzyki, prelekcji itp. Zespół Pałacowo-Parkowy, przez cały rok, jest otwarty i przygotowany na wszelkie tego typu zajęcia, kierowane do przedstawicieli wszystkich grup społecznych w każdym wieku. Odbywa się to w formie współpracy ze środowiskami artystycznymi lokalnymi i ogólnopolskimi w oparciu o ścisłą współpracę z oświatowymi placówkami Ostromecka (szkoła i biblioteki), także z w zakresie organizacji imprez komercyjnych.

PODSTAWOWE ZADANIA PRACOWNI

- organizacja imprez kulturalnych o charakterze popularyzatorsko-edukacyjnym;

- organizacja imprez o charakterze ludycznym;

- organizacja wystaw w Galerii Pałacu Starego i Oranżerii Pałacowej;

- organizacja warsztatów artystycznych (plastyka, muzyka, taniec, film);

- współpraca ze środowiskami artystycznymi lokalnymi i ogólnopolskimi.

ADRES:

ul. Bydgoska 9

86-070 Dąbrowa Chełmińska

tel. recepcja 52 364-64-11

Pałac Stary 52 364- 64- 41

fax - 052 364-64-20

e-mail: recepcja@palacwostromecku.pl

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia bydgoskiego Wilanowa - Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.

Pałac Stary w Ostromecku czynny jest codziennie oprócz poniedziałków. Szczegóły http://www.palacwostromecku.pl/kontakt.php

wstęp wolny

Restauracja Pałacowa w Pałacu Nowym w Ostromecku czynna w godz.: 12-20.00 (pon.-pt.) oraz 10-20.00 (sob., niedz.)

Sprzedaż i rezerwacja biletów - inf. http://www.palacwostromecku.pl/kontakt.php

DOJAZD DO OSTROMECKA I POWRÓT:

* PKS

rozkład na www.pks.bydgoszcz.pl, bilet w cenie 4,70 zł, czas przejazdu ok. 25 minut

Odjazd z dworca autobusowego

* PKP – szynobus

Szczegółowe i bieżące informacje na temat rozkładu jazdy na www.e-podroznik.pl

* Bus: Dąbrowa Chełmińska - ul. Wyścigowa

KONTAKT:

Andrzej Gawroński - Kurator Dziedzictwa Kulturowego

Tel. 519 346 578

Mail: andrzej.gawronski@mck-bydgoszcz.pl

Violetta Pawliczak - Dział Administracyjno-Gospodarczy

Tel. +48 519 346 577

Mail: violetta.pawliczak@mck-bydgoszcz.pl