Dodane

lip

Przystań Teatr - spektakle dla dzieci

Jak co roku, zapraszamy na letni cykl plenerowych spektakli dla dzieci realizowany w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

7 lipca, godz. 17.00, Bydgoski Teatr Lalek Buratino "Ach, ta Mysia"

Bajka "Ach, ta Mysia" jest zabawną opowieścią o trojgu mieszkańcach pewnego domu: myszce o imieniu Mysia, kocie Kiciusiu i gospodyni Maryni. W spektaklu występują lalki i aktorzy, a ich grze towarzyszy zabawna muzyka podkreślająca przeżycia bohaterów i intensywność zdarzeń. Reżyseria: Czesław Sieńko.

14 lipca, godz. 17.00, Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek: "KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI"

Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami – Przeogromny Wszechświat – który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

21 lipca, godz. 17.00, Teatr Barnaby: "Calineczka"

Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Cali­neczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w naszym marionetkowym przedstawieniu. Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy… Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami. Magiczne stworzenia ze świata Calineczki wcale nie są takie straszne. Jeżeli posłuchacie ich historii, z pewnością się z nimi zaprzyjaźnicie.

28 lipca, godz. 17.00, Teatr Władca Lalek: "Bajki z Malowanej Skrzyni"

To pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Ciekawski Szałaputek chce poznać świat poza swoim podwórkiem. Mama ostrzega go przed niesympatycznym Lisem, postrachem wszystkich kurników. Wykorzystując nieobecność Kwoki, Lis podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Mądra i przyjacielska Myszka ratuję Kurczaka z opresji. Lis zostaje uwięziony. Musi ponieść zasłużoną karę. Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka.

4 sierpnia, godz. 17.00, Teatr Fuzja: "Elmer – słoń w kratkę"

Opowiada o przygodach wyjątkowego Słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny nie znaczy gorszy.