Dodane

lis

KULTUROPIS [28-30.11.2017] - program

We wtorek, 28 listopada 2017 r. startuje pierwszy KULTUROPIS, czyli targi czasopism. W programie (szczegóły poniżej): debaty, dyskusje, rozmowy, panele tematyczne, warsztaty, wystawy...

KULTUROPIS potrwa do czwartku, 30 listopada 2017 r. włącznie.

PROGRAM:
28 listopada (wtorek) / godz. 18.00 / wypożyczalnia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy (Stary Rynek 22–24):

Otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Suszczyńskiej, zatytułowanej "Ona – Ja – Czas przemiany". Ekspozycja obrazuje kobiecy sposób wyrażania uczuć, emocji, fantazji i przemian.

29 listopada (środa) / godz. 18.30 / kawiarnia Szpulka MCK:

Otwarta debata dotycząca czasopiśmiennictwa w obszarze kultury z udziałem redakcji pism: "Bliza", "Wakat", "Miasteczko Poznań", "Arterie", "Nowy Bregart", "Afront", "Ha!art", "Fabularie".

Prowadzenie: Agata Chmielecka, Filip Fierek.

Debacie towarzyszyć będzie wystawa pism niezależnych ze zbiorów Jerzego Brukwickiego, zatytułowana: "Zrobiły swoje – podziemne czasopisma kulturalne w latach 80.".

30 listopada (czwartek) / godz. 11.30–13.00 / Akademicka Przestrzeń Kulturalna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (ul. Królowej Jadwigi 14):

Forum dyskusyjne z udziałem zaproszonych redakcji i studentów Katedry Przemysłów Kreatywnych WSG.

Prowadzenie: dr Natalia Mrozkowiak.

30 listopada (czwartek) / godz. 11.00–13.00 / Filia nr 5 (ul. Pomorska 80–86) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy:

"Prasa codzienna może być niecodzienna" – literacko-plastyczne warsztaty dla dzieci – kolaż gazetowy.

Prowadzenie: Anna Wilczyńska-Kubiak, Marcin Karnowski.

30 listopada (czwartek) / godz. 14.00–15.30 / kawiarnia Szpulka MCK:

Lunch kulturalny z udziałem zaproszonych redakcji czasopism i przedstawicieli mediów.

30 listopada (czwartek) / godz. 17.30 / Skrzynka na bajki (ul. Gdańska 22 – w podwórzu):

"Fabulaski" – warsztaty dziennikarskie dla dzieci (od 9 lat), na których poznamy podstawowe tajniki pracy dziennikarskiej i dowiemy się, dlaczego nie każde czasopismo to gazeta.

Prowadzenie: Agata Kozicka ("Gazeta Pomorska").

WSTĘP WOLNY!

Wszystkie wydarzenia w ramach Kulturopisu mają charakter otwarty.

ORGANIZATORZY:

Bydgoska Fundacja Wolnej Myśli, kwartalnik "Fabularie", Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

PARTNERZY:

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, Skrzynka na bajki – pracownia i księgarnia dla dzieci.

PATRONI MEDIALNI:

Polskie Radio PiK, Fundacja Duży Format.