Dodane

sty

ANIMOCJE 2013: warsztaty / konkurs

Organizator Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na krótkometrażowy film animowany oraz warsztatach odbywających się w trakcie festiwalu.

WARSZTATY

Mamy już informacje o warsztatach odbywających się podczas tegorocznych ANIMOCJI. Poprowadzą je polskie animatorki – Karolina Suchodolska i Monika Kuczyniecka.

Warsztaty odbywać się będą w dniach 24 – 26 kwietnia br.

Szczegółowe informacje poniżej:

PLASTELINIARZ. Warsztaty animacji plastelinowej

Warsztaty są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży w wieku od 14 lat, a ich głównym tematem jest plastelina i animacja wytworów z plasteliny. Na tych warsztatach plastelina ożywa i staje się głównym medium w tworzeniu animacji. Prowadząca zajęcia Monika Kuczyniecka przekazuje uczestnikom to, czego sama nauczyła się podczas wieloletniej przyjaźni z tą materią. W atmosferze dobrej zabawy pokazuje inny świat, zaraża pasją i uaktywnia kreatywność, która drzemie w każdym człowieku.

Filmy powstałe na warsztatach Moniki Kuczynieckiej są często improwizacją, która według niej najlepiej otwiera umysły oraz wyzwala kreatywność i wolność artystyczną uczestników. Inspiracja wyzwolona muzyką, losowaniem przypadkowych słów lub innym tajemniczym zabiegiem animatorki staje się zaczątkiem stworzenia historii.

Warsztaty animacji plastelinowej (prowadząca Monika Kuczyniecka) – uczestnicy od 14 roku życia, grupa ok. 12 osób, koszt 100,00 zł brutto/osoba (więcej info w regulaminie podlinkowanym u dołu strony).

***

Monika Kuczyniecka – autorka filmów animowanych i teledysków, rodowita bydgoszczanka! Podstawowym medium w jej pracy jest plastelina.

Sama o sobie pisze tak: "Nie jestem filmowcem, tylko plasteliniarzem/niarą, filmy przy okazji, jako „skutek uboczny" .

Laureatka wielu prestiżowych nagród zarówno polskich jak i międzynarodowych.

Obecnie kończy roczną pracę nad animacją dla Centrum Nauki Kopernik (Teatr Robotyczny ) – baśń H. Ch. Andersena pt. "Ojciec wie najlepiej".

Poza animowaniem, Monika prowadzi warsztaty animacji plastelinowej.

DOMOWE ZABAWY FILMOWE. Warsztaty animacji materiałów sypkich.

Na warsztatach wykorzystane zostaną produkty, które możemy znaleźć w każdym domu (sól, fasola, mak, różne kolory soczewicy itp.) do stworzenia filmów animowanych tradycyjną metodą poklatkową. Uczestnicy podzieleni na grupy będą mogli stworzyć swój pierwszy film, dowolnie wybierając tematykę własnej, autorskiej wypowiedzi. Inspiracją dla warsztatowiczów będą obrazy Giuseppe Arcimboldo. Stawiamy na kreatywność i autorski charakter wypowiedzi filmowej.

Zaproponowana technika jest szczególna, gdyż wiele można zbudować w niej poprzez improwizację. Animacja w materii sypkiej uczy innego myślenia o formie, zależy, co animator zobaczy w kształcie, w który ułoży się np. sól. Pod tym względem przypomina obrazy, które dostrzegamy patrząc w niebo, kiedy chmury dopełnione siłą imaginacji, układają się w różne kształty. Zazwyczaj każdy z nas widzi coś innego. Technika ta otwiera nieograniczoną przestrzeń wyobraźni.

Warsztaty animacji materiałów sypkich (prowadząca Karolina Suchodolska) – uczestnicy bez ograniczeń wiekowych, grupa ok. 9 osób, koszt 80,00 zł brutto/osoba (więcej info w regulaminie warsztatów do pobrania na dole strony).

***

Karolina Suchodolska - jako aktorka współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek Buratino, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Laureatka wielu nagród krajowych i międzynarodowych. Autorka animacji do spektakli: „Koziołek Matołek” (Buratino / premiera 2011) i „Carski syn” (Bałtycki Teatr Dramatyczny / premiera 2012).

Prowadzi warsztaty teatralne i warsztaty animacji filmowej dla dzieci i dorosłych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich twórców animacji.

Nie czekaj - ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!!!

KATEGORIE KONKURSOWE:

Jury Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE oceniać będzie zgłoszenia konkursowe w trzech kategoriach:

- profesjonaliści

- studenci wyższych szkół filmowych i artystycznych

- twórcy nieprofesjonalni.

Zgłoszenia filmów przyjmujemy do dnia 24 marca 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego). W tym terminie należy wypełnić pobrany formularz zgłoszenia filmu (formularz oraz regulamin konkursu znajdują się w linkach poniżej), następnie wydrukować go, podpisać i przesłać pocztą na adres MCK z dopiskiem "ANIMOCJE".

Film/filmy do konkursu należy zgłaszać w formacie mp4 1920x1080 w formie pliku za pośrednictwem serwera FTP, otwartego serwisu (np. Dropbox) lub na płycie DVD-Video PAL (region 2 lub 0 / w przypadku zgłoszenia kilku filmów każdy tytuł na oddzielnym nośniku). Po zakwalifikowaniu filmu/filmów do konkursu nie ma konieczności przesyłania oddzielnej kopii konkursowej (chyba, że Organizator zwróci się do Zgłaszającego z taką prośbą). Do zgłoszenia należy dołączyć materiały promocyjne: przynajmniej jeden fotos do filmu w formacie JPG (w wersji do druku - najlepiej ok. 200 dpi), krótki opis filmu, krótką filmografię reżysera. Materiały promocyjne filmu należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego na oddzielnej płycie niż film lub przesłać drogą elektroniczną.

e-mail: animocje@mok.bydgoszcz.pl

Więcej szczegółów w regulaminie do pobrania w linku poniżej.

Animatorze – spróbuj swoich sił!!

Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod adresem animocje@mok.bydgoszcz.pl lub telefonicznie: 52 322 55 544 wew. 32, 519 346 585

AKREDYTACJE

Twórcy zgłoszonych do konkursu filmów obecni na Festiwalu Filmów Animowanych AANIMOCJE otrzymają akredytacje na wszystkie wydarzenia Festiwalu, po uprzednim kontakcie z Organizatorem pod adresem mailowym animocje@mok.bydgoszcz.pl.

ANIMOCJE 2013

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 24-28 kwietnia 2013.

Wśród Festiwalowych wydarzeń znajdą się wystawy, spotkania autorskie, warsztaty i oczywiście dużo filmów animowanych. Szczegóły już niedługo...

ZAPRASZAMY!