Wiadomości

Dodane

31

sie

Narodowe Czytanie: "Lalka" Bolesława Prusa

Zapraszamy na czwartą edycję ogólnopolskiego Narodowego Czytania zainicjowanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku wspólnie czytamy “Lalkę” Bolesława Prusa.

NARODOWE CZYTANIE - PROGRAM
godz. 12.00, barka Lemara, wspólne czytanie "Lalki"

Na pokładzie barki “Lemara”, książkę czytać będą przedstawiciele miasta, bydgoscy radni, przedstawiciele instytucji kultury, dziennikarze. Całość wydarzenia poprowadzi Katarzyna Chmara-Colins oraz Marian Jaskulski, którzy w przerwach między czytaniem odegrają jedną ze scen powieści. Tłem do czytania będzie część ul. Spichlernej, która tego dnia zamieni się w sklep Wokulskiego.

UWAGA: w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych akcja odbędzie się pod pokładem barki.

godz. 16.00, Kina Orzeł, "Lalka", reż. Wojciech Has, Polska 1968

Adaptacja powieści Bolesława Prusa. Historia zamożnego kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego i jego miłości do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej. Temu niszczącemu uczuciu Wokulski podporządkowuje swoje interesy, wchodzi w niekorzystne dla siebie układy z rodzinami arystokratycznymi, chcąc w pośredni sposób pomóc ukochanej. Lekceważy uwagi i rady swego przyjaciela i współpracownika Ignacego Rzeckiego, daje się zwodzić Izabeli flirtującej po cichu z przystojnym kuzynem Starskim.

godz. 19.30, sala kinowo-widowiskowa MCK, komediowy spektakl improwizowany

W ramach Narodowego Czytania zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany inspirowany twórczością Bolesława Prusa. Swoje siły na scenie połączą dziewczyny z wymyWammy z członkami grupy Kaloryfer z bydgoskiego MDK nr 2. Wszystko to przy improwizowanym akompaniamencie multiinstrumentalisty Jędrzeja Rocha Rocheckiego. Dajcie się zaskoczyć, zaskoczcie nas i wyreżyserujcie nasz pokaz!

Zapraszamy!

Powrót