Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Dodane

cze

Master Class z mistrzami perkusji!

Pete Lockett, Bernard Maseli, Piotr Biskupski, Adam Polachowski i Radosław Szarek będą gośćmi Międzynarodowego Forum Perkusyjnego, które odbędzie się w ramach Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion w dniach 25-27 czerwca.

To wyjątkowa okazja by poćwiczyć pod okiem mistrzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach forum jest bezpłatny.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie MCK przy ulicy Marcinkowskiego 12-14 oraz na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Szczegółowych informacji Piotr Biskupski pod numerem tel. 604 569 379 oraz mailowo bipit@wp.pl .

MIĘDZYNARODOWE FORUM PERKUSYJNE - PROGRAM
25 CZERWCA 2015
11:00 – 14:30 TARABANING (Akademia Muzyczna, ul. Warmińskiego)

Adam Polachowski - polski perkusista, autor książki „Szkoła gry na werblu”, w której dobór materiału nauczania uwzględnia wiele sugestii środowiska nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia w całym kraju. W 1989 roku w jego inicjatywy powstała Firma Palisso Percussion.

11:00 – 15:30 MARIMBA (Akademia Muzyczna, ul. Warmińskiego)

Radosław Szarek – absolwent liceum muzycznego w Bydgoszczy klasy perkusji Mirosława Żyty. W 2002 roku rozpoczął studia w Hochschule für Musik Nürnberg w klasie prof. Hermanna Schwandera (fortepian) oraz w klasie jazzu Hansa Güntera Brodmanna. Laureat szeregu nagród w konkursach w Warszawie, Wrocławiu, Fermo, Norymberdze, Fürth i wielu innych. Stypendysta DAAD oraz Yehudi-Menuhin-Stiftung. Nagrywa dla rozgłośni radiowej BAYER, NAXOS i BLUE RECORDS. W listopadzie 2013 roku, w wieku zaledwie 30 lat został on powołany na stanowisko profesora perkusji na Akademii Muzycznej w Norymberdze.

13:00 – 16:00 WIBRAFON (MCK)

Bernard Maseli - karierę rozpoczął w 1985r. wraz z zespołem „WALK AWAY” na festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Ma na koncie wspólne trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak oraz z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support. W 1995 roku rozpoczął trwająca do dziś współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim. Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej.

Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, Eric Marienthal, Bill Evans, Matthew Garrison,Victor Mendoza, Marvin „Smitty” Smith, Ewa Bem, Anna Maria Jopek,Grzegorz Skawinski, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe). Nagrał ponad siedemdziesiąt płyt.

26 CZERWCA 2015
11:00 – 15:00 (MCK)

PETE LOCKETT - brytyjski muzyk stawiany w czołówce światowych współczesnych perkusistów. Współpracował z takimi artystami jak: Bjӧrk, Peter Gabriel, Amy Winehouse. Grał na ścieżkach dźwiękowych filmów o Bondzie oraz Moulin Rouge!, The Insider, City od Angels.

27 CZERWCA 2015
11:00 – 14:00 (MCK)

Piotr Biskupski - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. J. Zgodzińskiego. Laureat nagród indywidualnych konkursów jazzowych "Złota Tarka", "Jazz nad Odrą". Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej : Z. Namysłowskim, W. Karolakiem, T. Szukalskim, a ponadto z R. Rossem, M. Hendrixem, D Brownem, B. Molenhofem, S Weinertem, H. Romero, A. Kulką, V. Brodskim.

Od wielu lat współtworzy większość projektów artystycznych W. Nahornego, J. Strobla, M. Bogdanowicza. Często zapraszany jest do współpracy przez wykonawców różnych gatunków muzycznych. Jest poszukiwanym muzykiem studyjnym. Nagrał ponad 30 płyt. Jest bardzo wysoko cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie jest adiunktem. Na tym samym stanowisku prowadzi zajęcia również w Akademii Muzycznej w Łodzi. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Propaguje muzykę jazzową w cotygodniowej autorskiej audycji „ Jazz przed snem" na antenie rozgłośni Polskiego Radia PIK. Aktywnie pisuje artykuły do fachowych pism muzycznych min. "Top Drummer". i "Muzyk". Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.