paź

FONOMO Music & Film Festival 2018

Muzyka - z różnych zakątków (geograficznego i dźwiękowego) świata.

Filmy - fabuły, dokumenty, eksperymenty, uznane tytuły i premierowe pokazy.

Do tego wystawy, spotkania z twórcami, warsztaty.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny!

paź

VINTAGE PHOTO FESTIVAL 2018

W dniach 12-27.10.2018 w Bydgoszczy odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej VINTAGE PHOTO, organizowany przez Fundację Farbiarnia. W Kinie Orzeł będzie można obejrzeć pięć filmów poświęconych fotografii.

IMPRODROM - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW IMPRO 2018

3 dni spektakli, warsztatów improwizacji teatralnej, spotkań i wydarzeń towarzyszących. IMPRODROM to istne święto improwizacji, w którym uczestniczą mieszkańcy naszego miasta, województwa, improwizatorzy z całej Polski i goście z zagranicy.

Festiwal Filmowy PRZEŹROCZA 2018

Nowe polskie kino dokumentalne, filmowe odkrycia, kino mistrzów, projekcje, spotkania, wystawa. To wszystko już niedługo w ramach czwartej edycji Festiwalu Filmowego PRZEŹROCZA. Wstęp całkowicie wolny!

wrz

Olimpiada. Weź to na warsztat!

Zapraszamy na warsztaty, które w atrakcyjnej i przystępnej formie umożliwią sprawdzenie i poszerzenie wiedzy dotyczącej polskiego kina, przeznaczone dla uczniów zgłoszonych na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Zapisy do 29.10!

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA INSTRUMENTOLOGICZNA

Wokół zagadnień konstrukcji, rekonstrukcji i destrukcji instrumentarium muzycznego skupią się obrady II Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej, organizowanej w dniach 16-18 września 2018r.

TEHOFEST 2018

Tegoroczny TEHOFEST – Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O odbędzie się w dniach 12-15.09. Głównymi bohaterami tej edycji, będzie wielopokoleniowa, bydgoska rodzina Bromberków, która zna wszystkie zakamarki przemysłowej historii miasta.