kwi

Bydgoszcz Miasto AFRYKAMERY [26-29.04.2018] - PROGRAM

AfryKamera to pierwszy w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący bogatą afrykańską kinematografię, który przybliża największe osiągnięcia Afryki w zakresie kina oraz przełamuje nieprawdziwe stereotypy dotyczące tego kontynentu.

8. MFFA Animocje [8-14.04.2018] - Program

8 kwietnia startuje u nas 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Przygotowaliśmy dla Was ponad 40 wydarzeń w tym pokazy, spotkania z twórcami, warsztaty, wystawy i dużo dobrej muzyki. Zobaczcie koniecznie program!

mar

8. MFFA Animocje – zgłoś się na warsztaty!

Zapraszamy na warsztaty odbywające się w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE. Zapisy już ruszyły. Zgłoś się. Albo swoje dziecko!

mar

V Festiwal Literatury Przeczytani: "Wszyscy jesteśmy chochołami!"

W czwartek, 22 marca 2018 roku startuje 5. edycja Festiwalu Literatury PRZECZYTANI, która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: "Wszyscy jesteśmy chochołami!". Festiwal, w różnych bydgoskich przestrzeniach potrwa do wtorku, 27 marca włącznie.

lut

6. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY [15-18.03.2018]

Już po raz 6. zapraszamy do wspólnej zabawy na przednówku. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że wkrótce potańczymy, podumamy, posłuchamy najwspanialszych wykonawców z kręgu muzyki folk, etno, world. Rezerwujcie czas między 15 a 18 marca 2018.

sty

Świętuj z nami 98. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy! [20.01.18]

W programie tegorocznym obchodów znajdzie się gra miejska "Z wizytą w pracowni bydgoskich przedwojennych przedsiębiorców", inscenizacja historyczna, przejażdżki 100-letnią karuzelą wiktoriańską, konkursy z nagrodami, degustacje i bieg kelnerów!

lis

KULTUROPIS [28-30.11.2017] - program

We wtorek, 28 listopada 2017 r. startuje pierwszy KULTUROPIS, czyli targi czasopism. W programie (szczegóły poniżej): debaty, dyskusje, rozmowy, panele tematyczne, warsztaty, wystawy...

KULTUROPIS potrwa do czwartku, 30 listopada 2017 r. włącznie.