lis

28. listopada - 100-lecie praw wyborczych kobiet

Dziś w Polsce mija 100 lat od wywalczenia praw wyborczych kobiet!

lis

MCK otwiera nabór do młodzieżowej redakcji dziennikarskiej

Od stycznia 2019 ruszy w MCK-u młodzieżowa redakcja dziennikarska, której adepci i adeptki będą mogli poznać fach dziennikarza i dziennikarki zajmujących się kulturą. Ogłaszamy rozpoczęcie naboru chętnych.

PRZECZYTANI 2018 - Aneks

W dniach 05-09.11 zapraszamy na Aneks do tegorocznej edycji Festiwalu Literatury PRZECZYTANI.

FONOMO Music & Film Festival 2018

Muzyka - z różnych zakątków (geograficznego i dźwiękowego) świata.

Filmy - fabuły, dokumenty, eksperymenty, uznane tytuły i premierowe pokazy.

Do tego wystawy, spotkania z twórcami, warsztaty.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny!

VINTAGE PHOTO FESTIVAL 2018

W dniach 12-27.10.2018 w Bydgoszczy odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej VINTAGE PHOTO, organizowany przez Fundację Farbiarnia. W Kinie Orzeł będzie można obejrzeć pięć filmów poświęconych fotografii.

wrz

IMPRODROM - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW IMPRO 2018

3 dni spektakli, warsztatów improwizacji teatralnej, spotkań i wydarzeń towarzyszących. IMPRODROM to istne święto improwizacji, w którym uczestniczą mieszkańcy naszego miasta, województwa, improwizatorzy z całej Polski i goście z zagranicy.

wrz

Festiwal Filmowy PRZEŹROCZA 2018

Nowe polskie kino dokumentalne, filmowe odkrycia, kino mistrzów, projekcje, spotkania, wystawa. To wszystko już niedługo w ramach czwartej edycji Festiwalu Filmowego PRZEŹROCZA. Wstęp całkowicie wolny!