Kino

KINO ORZEŁ

17 marca 2012 roku był ważnym momentem dla historii kina w Bydgoszczy. Po dekadzie nieobecności, ponownie otwarte zostało historyczne Kino Orzeł przy ul. Marcinkowskiego 12. Nowoczesne wnętrze jest sercem nowego budynku Miejskiego Centrum Kultury. W ten sposób do Bydgoszczy wraca po latach pustki kino studyjne z prawdziwego zdarzenia.

Nowe Kino Orzeł ma spełniać zadanie lokalnego kina studyjnego. Kina, które nie będzie wchodziło w konkurencję z multipleksami, będzie za to wspierać lokalnych artystów związanych ze sztuką filmową oraz promować ambitne kino światowe, europejskie i polskie.

Jako element Pracowni Kino i Film Miejskiego Centrum Kultury kino Orzeł aktywie będzie włączać się w działania edukacyjne, cykle filmowe dla seniorów oraz działania udźwiękawiania filmów w A/V Studio. Postaramy się żeby kino Orzeł stało się prawdziwym centrum filmowym miasta i regionu.

Kierownik Kina Orzeł Arkadiusz Hapka oraz kurator Pracowni Kino i Film Remigiusz Zawadzki.

Kino ORZEŁ

ul. Marcinkowskiego 12

Recepcja, informacja: Alicja Mikołajczak, Milena Kwaśniewska-Szubarga

rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl

kino@mck-bydgoszcz.pl

Strona internetowa: www.kino-orzel.pl

Facebook: www.facebook.com/pages/Kino-Orzeł/265137096898636?fref=ts

nr fax-u 52 32 55 570

KINO JEREMI

Mieszczące się zmodernizowanej sali w Zespole Szkół nr 5 kino, swoją nazwę wzięło od słynnego Jeremiego Przybory, który przez kilka lat mieszkał w dworku na terenie dzisiejszej dzielnicy Fordon i pracował w Polskim Radiu w Bydgoszczy. Fordon - ogromna, licząca blisko 70.000 mieszkańców dzielnica Bydgoszczy - dotychczas pozbawiona była jakiegokolwiek kina.

Długo oczekiwane Kino Jeremi działa dzięki współpracy dyrekcji ZS nr 5 oraz Miejskiego Centrum Kultury oraz Rady Osiedla Nowy Fordon.

Programowanie Jeremiego poprowadzi kino studyjne Orzeł z MCK-u.

Kino JEREMI - adres:

ul. Berlinga 13, Bydgoszcz - Fordon