Festiwale

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE [07-13.04.2019]

Filmy animowane niesłusznie uważane są za domenę dzieci. Festiwal Animocje pokazuje od wielu lat, że artystyczne kino animowane skierowane jest głównie do dorosłych.

Mądre, zaskakujące, dramatyczne czy wesołe filmy z całego świata, opowiadają o nas i naszej rzeczywistości. Ale także zabierają nas w świat nieograniczonej niczym wyobraźni animatorek i animatorów. Oj wielka jest ona, wielka... Dzięki Animocjom możemy każdej wiosny oglądać wybór najlepszych produkcji z kilkudziesięciu krajów. Każdy niesie swoją historię, którą warto poznać.

Festiwal Animocje jest wyjątkowy, bo jako jedyny w kraju przyznaje Nagrodę za Osiągnięcia w Dubbingu Filmów Animowanych. Odebrali ją już Jarosław Boberek, Arkadiusz Jakubik, Joanna Jabłczyńska, Wiktor Zborowski i Krzysztof Kowalewski.

Animocje mają też swoją maskotkę. Ośmiornica Barbara jest przeuroczym, czerwonym stworkiem, który towarzyszy festiwalowi od dobrych 5 lat.

Festiwalowe pokazy autorskiego kina animowanego uzupełniane są warsztatami, wystawami, spotkaniami z twórcami oraz dużą dawką wyśmienitej muzyki.

- - -

Dyrektorką i twórczynią festiwalu Animocje jest Weronika Płaczek, z Pracowni Muzyki MCK. Dyrektorką MCK jest Marzena Matowska.

Powrót