Festiwale

Festiwal Ethniesy

Powoli staje się to tradycją, że moment przejścia zimy w wiosnę w MCK przeżywamy na ludowo. Zew natury sprawia, że chcemy tańczyć, wzruszać się, poznawać.

Temu właśnie służą Ethniesy!

Animated Movies Festival ANIMOCJE

A lot of people think that animation equals cartoons for children. An opinion like this cannot be more wrong! A fine example of the fact that the situation is completely different is Animated Movies Festival ANIMOCJE.

Drums Fusion - Bydgoski Festiwal Sztuki Perkusyjnej

Drums Fusion to unikatowy, jedyny tej klasy i wagi festiwal muzyczny w Polsce, stawiający perkusję na piedestale. Festiwal wyrósł z przekonania, że Bydgoszcz jest miastem perkusistów.

V Międzynarodowy Festiwal Teatralny INNE SYTUACJE [24-29.05.2015]

MFT Inne Sytuacje, przedstawia panoramę teatru, którego nie znamy, a znać powinniśmy. Teatru zjawiskowego, poszukującego, akcentującego przede wszystkim obecność człowieka - aktora na scenie, uznającego ciało za podstawowe narzędzie aktorskie.

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Znakomitym dowodem tego jest Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE - wydarzenie skoncentrowane na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym.